שינוי גודל האותיות

בקשה קטנה:    הגעת לכאן, קראת, זה מעניין אותך? השאר/י קצת. אולי יהיה לך גם מה להגיד בתגובה.    הגעת לכאן, קראת, זה לא מעניין אותך? אנא, צא/י ואל תטריד/י. תודה מראש

אתר המִרְשֶׁתֶת של האקדמיה ללשון העברית

עד כמה שידיעתי משגת, רשת המחשבים הבינלואמית, מייסודו במקור של משרד ההגנה האמריקני, הפועלת על פרוטוקול TCP/IP נקראת אינטרנט בכל אחת משפות המדינות המחוברות אליהה… מסתבר שגם בזה אנחנו קצת יוצאים מן הכלל. האקדמיה ללשון העברית החליטה ביום כ"ט במרחשוון תשס"ג, 4 בנובמבר 2002 כי שמה של הרשת לא יקרא בעברית אינטרנט כי אם מִרְשֶׁתֶת. יותר מארבע שנים מאז, ואתמול שמעתי על הדבר המגוחך הזה לראשונה.
אני מאוד אוהב את השפה העברית. אני גם מאוד מעריך את רוב פועלה של האקדמיה ללשון העברית. באותו עמוד אינטרנט ניתן למצוא גם כמה מילים נחמדות ביותר כגון מִדּוּד חֲפִיץ נְעִימוֹן ואף פִּתְחָה. אך לקרוא לרשת האינטרנט בשם אחר, נראה לי די מיותר. אני סבור כי אם היה נקבע שם שכזה לרשתות מקומיות הפועלות על אותו הפרוטוקול, היה לדבר סיכוי יותר טוב להתקבל. בינתיים, הייתי ממליץ לחברי אותה האקדמיה לעיין קצת בהחלטותיהם עצמם ולהשכיל להבין כי אותם ארבעת הנימוקים המוצדקים ביותר שלא לעברת את המילה אקדמיה, תופסים בהחלט גם במקרה של רשת האינטרנט.

*
שייך לנושא(ים): מערכות (חוסר) הפעלה, רשתות (מכל מיני סוגים)
*
תג(ים): , , . כתובת לשליחת TrackBack לפוסט זה
לפוסט זה ניתן להגיב בארבעה אופנים שונים: את כל התגובות לפוסט זה, ניתן לקבל גם ב תגובות לפוסט זה בRSS ערוץ RSS נפרד.

9 תגובות על אתר המִרְשֶׁתֶת של האקדמיה ללשון העברית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *