שינוי גודל האותיות

בקשה קטנה:    הגעת לכאן, קראת, זה מעניין אותך? השאר/י קצת. אולי יהיה לך גם מה להגיד בתגובה.    הגעת לכאן, קראת, זה לא מעניין אותך? אנא, צא/י ואל תטריד/י. תודה מראש

על דבורים, טכנולוגיה ומשרות בדרגת חוסר הכשרון

קיבלתי היום דוא"ל שחיש מהר העלה את רמת החשד שלי כי מדובר בשמועה. למה? – כי אין בגוף ההודעה לא תאריך מקורי ולא שם הכותב.
בגיגול פשוט מצאתי מיד את המקור אשר הפריך את חשדותיי – מדובר בהעתק מדוייק (למעט ההפניה למקור, לשם הכותב ולתאריך הכתיבה) של ידיעה מאת אבי אשכנזי באתר NRG בדבר מגלה כיוון ומרחק חדש בשם "דבורה" אשר נכנס במהלך חודש מרץ 2007 לשימוש במשטרת התנועה.

היות ויש לי בעיה רצינית הן עם יחסם של הרבה נהגים בישראל לחוק, והן עם גישתם של משרד התחבורה ומשטרת ישראל לנושא אכיפת חוקי התנועה ומניעת תאונות דרכים, אני רוצה להימנע מתגובה ישירה לדברים עצמם ולאופן הצגתם באותה הידיעה. אבל דבר אחד מאוד הטריד אותי בקריאת הידיעה הזאת. כיצד ייתכן שאדם המצוטט כאומר: "אי אפשר לשבש את פעילות המכשיר" נושא בתפקיד של ראש מדור טכנולוגיה באגף התנועה של משטרת ישראל? האם אין תנאי מסויים לקבלת תפקיד שכזה בדבר ההבנה הטכנולוגית הבסיסית כי אין דבר כזה "מכשיר שאי אפשר לשבש את פעולתו" (אלא, כמובן, אם מכשיר זה אינו מבצע פעולה כלשהי ו/או לא נועד לביצוע פעולה כלשהי – אולם אז, יש שיחלקו על כינויו מכשיר)?!

האם ייתכן, כי גם בקרב קצונת משטרת ישראל של שנות ה2000 – משטרה מתייעלת ללא הרף, מייושם העקרון הפיטרי וישנם קציני משטרה אשר הגיעו לדרגת חוסר הכשרון שלהם ובכ"ז אינם קצינים בדימוס?! אינני נוהג לשאול שאלות רטוריות והפעם חרגתי ממנהגי זה – זה פשוט מטריד אותי ביותר.

*
שייך לנושא(ים): אני חושב משמע אני קיים, מערכות (חוסר) הפעלה, רשתות (מכל מיני סוגים)
*
תג(ים): , , . כתובת לשליחת TrackBack לפוסט זה
לפוסט זה ניתן להגיב בארבעה אופנים שונים: את כל התגובות לפוסט זה, ניתן לקבל גם ב תגובות לפוסט זה בRSS ערוץ RSS נפרד.

2 תגובות על על דבורים, טכנולוגיה ומשרות בדרגת חוסר הכשרון

 1. מאת סולה שלי‏:

  לא הבנת כראוי את דבריו של השוטר.
  הוא אמר, שמשבשי רדאר לא ישפיעו על המכשיר.
  כמובן שמשבשי רדאר לא ישפיעו על המכשיר, כי משבשי רדאר נועדו לשבש רדאר ואילו המכשיר לא פועל באמצעות רדאר.
  היגיון ברזל! (ברזל חלוד, אבל ברזל).
  כמובן, השוטר לוקה בהכללת-יתר. משבשי רדאר לא יכולים לשבש את פעולת המכשיר, אז שום דבר לא יוכל לשבש את פעולת המכשיר. הרי לכם הכללה אולטימטיבי. מי אמר שיכולת הכללה היא תמיד יתרון?

  מה שהכי עצוב הוא, שהמשטרה משקיעה מאמצים בכיוון הלא נכון. מחקרים מראים, שמהירות מופרזת איננה הגורם העיקרי לתאונות (אם כי כאשר קורית תאונה, מהירות מופרזת מחמירה את הפגיעה). הגורמים העיקריים לתאונות חמורות (כך שמעתי ברדיו ממספר מומחים לתעבורה) הם אי ציות לסימני דרך, כמו תמרור עצור, רמזור אדום, קו הפרדה רצוף ועוד. אבל הרבה יותר קל לתפוס עבירות מהירות, אז מחפשים את המטבע מתחת לפנס.

 2. מאת רונן גיל‏:

  לעצם ההתייחסות לנושא מניעת תאונות דרכים, כבר כתבתי בפוסט, כי אינני מתכוון להתייחס. אני רואה את כל ההתייחסות של כל הגורמים המוערבים – נהגים, משרד התחבורה, משטרת ישראל וכל גורם אחר, כשגויה מן היסוד. להיתפס לנושא של מכמונת מסוג כזה או אחר, בכדי להגיע לכל אופן הטיפול, נראה לי שגוי גם כן (אם כי הרבה הרבה פחות שגוי). זוהי דוגמא קטנה מידי שנופחה מעבר לכל הפרופורציות המתאימות, לכשלון החרוץ של כלל המערכות בטיפול בנושא.

  מה שנראה לי עצוב יותר הוא שהוא לא עוד שוטר מן השורה. הוא קצין משטרה בתפקיד ראש מדור!
  אגב, הוא הכליל הרבה מעבר למשבשי רדאר ואף מעבר למשבשי מכמונות בכלל. הטענה הבסיסית שלו נראית לי מאוד מוזרה ומדאיגה (לא מכיוון שכך תעסוק המשטרה יותר בדרך לא נכונה בטיפול בנגע התאונות. זה מדאיג אותי יותר שאדם החושב באופן שכזה משמש בתפקיד של ראש מדור טכנולוגיה). הוא טען “אי אפשר לשבש את פעילות המכשיר” בלי להבין שאין מכשיר שלא ניתן לשבש את פעילותו!

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>