שינוי גודל האותיות

בקשה קטנה:    הגעת לכאן, קראת, זה מעניין אותך? השאר/י קצת. אולי יהיה לך גם מה להגיד בתגובה.    הגעת לכאן, קראת, זה לא מעניין אותך? אנא, צא/י ואל תטריד/י. תודה מראש

פוסט אורח – סיפורו של נואף

הפעם יש כאן פוסט אורח של עמית בצרה. הדברים הבאים מובאים בשם אומרם. היות ושפת אימו של נואף הינה ערבית, פוסט זה הוא דו לשוני. אני מתכבד לפנות את במתי הצנועה שבכאן, לנואף זמירו.

שלום רב,
אנוכי בן 35 תושב קלנסווה, נכה 100% בצורה קשה סובל מניוון שרירים שפגע גם בשרירי הריאות. לכן יש לי גם בעיה נשימתית חריפה. אני גם חי עם אמא סיעודית וזקוק בכל שעות היממה לעזרה בכל פעולות היומיומיות, אם זה בלבוש ובאכילה וברחצה או בהעברה מכסא למיטה וההיפך.

החל משנת 2002 אני זכאי (בנוסף לקצבת הביטוח לאומי שמגיעה ישירות לחשבוני) לקצבת נכה קשה בקהילה (800 ₪), בעקבות דיווח מהעובדת הסוציאלית מלשכת הרווחה בקלנסווה. הקצבה מגיעה ממשרד הרווחה (75%) ומעיריית קלנסווה (25%) וזו עזרה חלקית במימון מטפל.

מזה כשנה (מאז 10/2006) העירייה לא מעבירה את הקצבה וטוענת שאין לה 200 ₪ להשלים את הקצבה!!! לכן אני לא קיבלתי את הקצבה כבר 13 חודשים רצופים!!! ומה שהדהים אותי כעת הוא שמשרד הרווחה העניש אותי בכך שלקח את כספי הקצבה בחזרה אליהם. לכן אני לא אקבל מה שמגיע לי כבר 13 חודשים בטענה שהעירייה לא רוצה להעביר לי את הכספים האלה.
בשיחה עם ראש עיריית קלנסווה ברדיו אלשמס טען זה ש"לא מגיע תקציב עבורי בכלל"!!!! וגם טען שהכל בידי החשבת המלווה!!

הוא לא דיבר אמת… התקציב הגיע עד 15/11/2007 ונגרע בגלל שלא נוצל ע"י העירייה. ויש בידי מכתב מהמפקחת של משרד העבודה והרווחה.
בחודש 10 בשנה זו , פניתי לארגון בזכות ששלחו לכמה גורמים מכתבים רשמיים והעירייה התעלמה ומשרד הרווחה הענישו אותי בביטול הקצבה מחודש 11/2006 עד 11/2007.

ויש עוד ילדה בת 9 שנים, נכה מקלנסווה שגם היא לא מקבלת את הקצבה.

התהיות שלי:

  1. איך זה שהעירייה לא העבירה לי את הקצבה למרות בקשותיי החוזרות והאם ייתכן שאין 200 ₪ בחודש לעירייה? ולמרות שיש חשב מלווה וניהול תקין והיה כסף במשך כל התקופה שעברה? וקבלנים ומשכורות משולמים בזמן!!!
  2. העירייה מנעה ממני להשתמש בכספי הקצבה הזו תוך התעלמות מפניותיי החוזרות וגרמה לי חובות ואי תפקוד בחיי היומיום.
  3. לא מספיק שהעירייה אשמה ולא העבירה לי כדין, גם משרד הרווחה העניש אותי והחרים לי כספי הקצבה של השנה שעברה…!!! במה אשמתי שהעירייה מושחתת ולא מנוהלת באופן תקין? יצא שהם, במקום למצוא דרך לתת לי את הקצבה ישירות הם לקחו את הכספים בחזרה!!!

אני משתומם איך העניינים מתנהלים, אין אנושיות ואין מוסריות. הם מתעסקים עם בעלי מוגבלויות בלי לב ובלי טיפת רחמנות.
אני פונה אליך בשמי ובשם נכים אחרים שלא מקבלים את הקצבה הזו (עוד ילדה נכה) ומתוך כאב וסבל ומתוך תקווה שתובילו מהלך כלשהו להחזרת הצדק וזכותנו לחיות בכבוד ולהשתלב בחברה שלא נותנת לנו אפילו הרגשה שאנו חלק ממנה.

אנא טיפולכם בכדי שנכים אחרים לא ייפגעו.

נואף זמירו
Naz4u70@hotmail.com

أنا مواطن من قلنسوة ابلغ من العمر 35 سنة، أعاني من إعاقة مستديمة وكاملة 100% تدعى ضمور العضلات الذي يصيب عضلات الجسم وأعاني أيضا من مشاكل في الرئتين مما يجعلني استعمل جهاز للتنفس. وأنا بحاجة لمعتني ومساعد خاص في جميع متطلبات الحياة اليومية من أكل ولبس واغتسال.
يحق لي منذ سنة 2002 (بالإضافة لمخصصات التامين الوطني التي أتلقاها مباشرة إلى حساب البنك الخاص) لمخصصات خاصة (مبلغ 800 شاقل) تمنح وزارة الرفاه الاجتماعي 75% من المبلغ ( 600 شاقل) وبلدية قلنسوة 25% (200 شاقل ) وتصل إلى خزينة البلدية ومنها إلي بشيك موقع من رئيس البلدية.
وهذه المخصصات تحق لكل عائلة لديها فردين مصابين بإعاقة شديدة. وتستعمل هذه الأموال كإعانة في تمويل مصاريف معتني أو مساعد خاص للمعاق المحتاج بصورة دائمة للمساعدة في الحياة اليومية.
وكنت أتلقى المخصصات كل هذه المدة، حتى قبل حوالي سنة ( منذ شهر 10 /2006) توقفت البلدية من إعطائي هذه المخصصات بدون سابق إنذار، بالرغم من أن الميزانية تصل من وزارة الرفاه الاجتماعي كالمعتاد!!! وقد توجهت إلى البلدية عدة مرات للاستفسار عن السبب فكانوا يدعون أن ليس هنالك 200 شاقل لإتمام حصة البلدية في المخصصات!!!!!
بلدية قلنسوة ليس بخزينتها 200 شاقل في الشهر!!! بالرغم من الأمور الإدارية على ما يرام والوضع المالي ليس سيئا للغاية وهنالك إمكانية بإيجاد 200 شاقل كل شهر أو على الأقل كل شهرين أو ثلاثة أشهر!!! أما خلال 13 شهر لا يستطيعون؟ لو أرادوا أن يحلو المشكلة لوجدوا المبلغ المطلوب بدون جهد!! ألن يجدوا 200 شاقل؟؟؟
وما زاد الطين بله بسبب عدم استغلال هذه الأموال التي تصل على اسمي من الوزارة، قامت مفتشة اللواء بسحب هذه المخصصات من خزينة البلدية وألغت أحقيتي لهذه المخصصات من ميزانية سنة 2007 !!!! ووجوب النظر بأسلوب أخر لإيصال المخصصات في سنة 2008.

رئيس البلدية أضاع حق مواطن من بلده، مخصصات سنة كاملة (ما يقرب 10000 شاقل) بسبب تعنته وعدم اهتمامه بأمور إنسانية بحتة !!
يبدو أن رئيس بلديتنا خبير بحل مشاكل وأمور مقاولي الأصوات وذوي الأموال ورجال الأعمال المقربين وليس بمشكلة 200 شاقل لشخص معاق لا يستطيع أن يدخل الحمام لوحده!!!
إنني لا اصدق أننا وصلنا إلى زمن التسبب بألم إضافي لما بنا من آلام ومعاناة!!

هنالك معاقة إضافية من قلنسوة يحدث لها ما حدث لي، وهي لا تحصل على هذه المخصصات من شهر 3 /2007 فهل يعقل ما يفعل رئيس بلديتنا بنا؟
وهو يدعي انه لا يوجد ميزانية!!! ولكن الميزانية أعيدت للوزارة بسبب عدم استغلالها (مرفق كتاب من المفتشة بذلك) ويدعي أن المحاسبة المرافقة تقول إن من واجب الوزارة إرسالها إلينا مباشرة!! يا ريت ترسلها لنا مباشرة وتريحنا من التعامل مع بلدية بهذا الظلم والتقصير.
ولكن ماذا مع الأموال التي أعيدت للوزارة؟ من الذي سيعوضني عنها؟ لن أتنازل عنها وستكون برقية رئيس البلدية حتى إعادتها لمن يستحقها.
ظننا ان يكون رئيس البلدية مسئولا عن حقوق الناس ولكن تبين أن بينه وبين تطبيق قانون المسؤولية مسافة بين الأرض والسماء.

نواف زميرو
Naz4u70@hotmail.com

עדכון מ 17/12/2008: לפי החלטת מנכ"ל משרד הרווחה, נואף זכאי לתשלום רטרואקטיבי עבור החודשים בהם לא קיבל את הקיצבה.

*
שייך לנושא(ים): כללי, מערכות (חוסר) הפעלה, רשתות (מכל מיני סוגים)
*
תג(ים): , , , . כתובת לשליחת TrackBack לפוסט זה
לפוסט זה ניתן להגיב בארבעה אופנים שונים: את כל התגובות לפוסט זה, ניתן לקבל גם ב תגובות לפוסט זה בRSS ערוץ RSS נפרד.

9 תגובות על פוסט אורח – סיפורו של נואף

  1. פינגבק: אי-שם על הקשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *