שינוי גודל האותיות

בקשה קטנה:    הגעת לכאן, קראת, זה מעניין אותך? השאר/י קצת. אולי יהיה לך גם מה להגיד בתגובה.    הגעת לכאן, קראת, זה לא מעניין אותך? אנא, צא/י ואל תטריד/י. תודה מראש

מפגש הבלוגרים – גם לבלוגרים בעלי צרכים מיוחדים

אנו, מספר בלוגרים בעלי צרכים מיוחדים מגוונים, מתכוונים להגיע ליום הכיף לבלוגרים, העתיד להתקיים ב 29/12/2006 בינהרים. בכדי שנוכל לקחת חלק פעיל במסגרת אותו יום, אנו מבקשים לאמץ כמה כללים כחלק מכללי התנהלות אותו יום, אשר יקלו עלינו את ההשתתפות הזו. אנו משוכנעים, כי לפחות חלק מן הכללים הללו, יסיעו גם לאנשים שאינם בעלי צרכים מיוחדים מוגדרים.

  • לא להפציר במי מן המשתתפים להכלל בשיח חברתי סתמי. ברור לנו לחלוטין, כי רבים מן המגיעים לארוע שכזה, מגיעים בשביל הארוע החברתי ולא רק בכדי להחליף דעות ורעיונות הנוגעים לנושא. לנו, אינטראקציה חברתית כזו (כגון שיח חברתי סתמי בסגנון – מה העניינים, איך האשה, הילדים והעבודה?) הינה גורם לא מובן, מבלבל ומתסכל. ועל כן, אין לצפות מאיתנו להשתתף בה, ובוודאי שלא ליזום אותה.
  • לא לבקש מן המשתתפים להציג את עצמם או לספר על עצמם. (מי שרוצה, מוזמן לעשות כן, אך לא לבקש זאת מן המשתתפים באופן פרטני אישי).
  • לא לצפות מן המשתתפים ללחיצות יד (או כל מגע פיזי אחר – ולו הקל ביותר).
  • לא לצפות ובוודאי לא לדרוש קשר עין.
  • לא לדרוש קרבה מסויימת בין היושבים. כמובן שמדובר עדיין במסגרת מעגל שיח. אולם, אם מישהו מעדיף לשבת מעט בצד ולא דחוק בין כולם, להשתדל לאפשר זאת.
  • במסגרת שמירה על כללי דיון הולמים, לא לקטוע אדם באמצע דבריו. מי שידבר יותר מזמן מסוים (בהתאם לשיקולו/ה של מנחה/ת המעגל), מנחה/ת המעגל יודיע/תודיע לו שיש לו עוד משפט לסיים, ואז יפסיק אותו כדי לאפשר למשתתפים נוספים לדבר.
    לא לאפשר שיחות-צד. בשל ההפרעה הגדולה בכך ליכולת הריכוז, אם אנשים יתחילו בשיחת-צד כאשר הם יושבים בסמוך למשתתפים, יש לבקש מהם לדבר בתורם או להתרחק מן המעגל בכדי לא להפריע.

תודה מראש
בלוגרים חברי הקהילה האוטיסטית בישראל

*
שייך לנושא(ים): אספרגר והספקטרום האוטיסטי, רשתות (מכל מיני סוגים)
*
תג(ים): , , , , , , , . כתובת לשליחת TrackBack לפוסט זה
לפוסט זה ניתן להגיב בארבעה אופנים שונים: את כל התגובות לפוסט זה, ניתן לקבל גם ב תגובות לפוסט זה בRSS ערוץ RSS נפרד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *